Τρίτη 3 Μαρτίου 2009

2 χρυσά μετάλια και πολλές θέσεις στο βάθρο στο Τοπικό Πρωτάθλημα ΜΤΒ της ΕΠΟΣΚ

2 χρυσά μετάλλια και 8 συνολικά θέσεις στο βάθρο των νικητών ήταν το αποτέλεσμα της συμμετοχής των αθλητών του Peloton στο Τοπικό Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας της ΕΠΟΣΚ που έγινε το Σαββατοκύριακο 28/2/2009 - 1/3/2009 στο Αλσος Ν. Φιλαδέλφειας.

Το Χρυσό μετάλλιο και Τοπικό Πρωτάθλημα κατέκτησαν οι Γιάννης Σπανόπουλος (Παίδες) που έδειψε την υπεροχή του κάνοντας διαφορά 5 λεπτών απο τον δεύτερο και η Σοφία Κατσούλη (Πανγκορασίδες) που έριξε στροφή σε όλες της συναθλήτριές της και τερμάτισε ακβριβώς πίσω από πρώτο της κατηγορίας Παμπαίδων που έτρεχε μαζί τους κάνοντας τον ίδιο χρόνο. Το Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν οι Βικτώρια Τζιορτζιώτη (Παγκορασίδες) και Αντώνης Ναλμπάντης (Μίνι-Μεγάλα).

Ολοι οι αθλητές έδειξαν σημαντική βελτίωση της αγωνιστικής τους κατάστασης και απέδειξαν για άλλη μια φορά την εξαίρετη δουλειά των προπονητών της ομάδας Κώστα Πανταζή και Βαλεντίνου Λάλου. Keep up the good work Coaches!

Αναλυτικά οι θέσεις που κατέλαβαν οι αθλητές του Peloton στο Τοπικό Πρτάθλημα ΜΤΒ της ΕΠΟΣΚ.